فواید خوردن 2 سیب در روز

فرهنگی اجتماعی خانواده - خوردن دو یا سه عدد سیب در روز سطح کلسترول خون را پایین می‌آورد زیرا پوست سیب مملو از فیبر موسوم به پکتین است که رسوبهای کلسترول را از بین می‌برد.

به گزارش فرهنگی اجتماعی خانواده به نقل از فارس پژوهشگران انستیتوی ملی علوم میوه در ژاپن در تحقیقات تازه خود دریافتند: خوردن 400 گرم (دو سیب) در روز به کاهش سطح کلسترول خون کمک می‌کند.

پژوهشگران در تحقیقات خود 14 فرد داوطلب را مورد بررسی قرار داده و هریک از آن‌ها در روز دو عدد سیب برای مدت سه هفته مصرف کردند.

نتایج نشان داد که سطح کلسترول خون آن‌ها تا 21 درصد پایین آمده است.

پروفسور رکبیچی تاناکا رئیس تیم تحقیقات گفت: سیب درصد ویتامین C در خون را به طور محسوسی بالا می‌برد.

برپایه این گزارش، پیش‌تر این باور وجود داشت که خوردن سیب به طور کلی منجر به بالارفتن میزان چربی می‌شود اما اکنون این باور بعد از این تحقیقات نسبتا تغییر کرده است.

سیب دارای آهن، آب، پروتئین، چربی، کلسیم، مس، فسفر و ید است که ید آن برای تقویت غدد مفید است. این میوه همچنین دارای ویتامین A، B، C، B2، E و نیکوتیل است.

نمک طعام سیب از همه میوه‌ها کمتر است و برای مبتلایان به اوره مفید است. سیب سنگ کیسه صفرا و کلیه‌ها را حل می‌کند و برای بیماران کبدی نیز مفید است.

با استفاده از سیب می‌توان ناراحتی ‌های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری‌های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه‌های آن‌ها را کاهش داد.

 

فرهنگی اجتماعی خانواده

/ 0 نظر / 29 بازدید