ناشناخته های ترسناک در حیات وحش

ناشناخته های ترسناک در حیات وحش 
 
حلزون آفریقایی غول پیکر و  هزارپای صورتی  تنها تعدادی از جانوران ترسناکی هستند که به احتمال زیاد برای شما ناشناخته هستند.

 
 

معراج به نقل از جام نیوز (05 may)، مار و عقرب و یا شاید هم کوسه ماهی که در اعماق دریا است از حیواناتی هستند که هنگام تصور از جانوران ترسناک به ذهن شما خطور می کند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از ترسناک ترین جانورانی آشنا کنیم که تقریبا مطمئن هستیم تاکنون در مورد آنها نشنیده اید.

 

اژدهای کومودور
این جانور بزرگترین گونه موجود از خانواده مارمولکها است که معمولا دارای طولی در حدود 2 تا 3 متر و وزنی در حدود 70 کیلوگرم است. این جانور به صورت طبیعی تنها در جزیره " کومودو" در اندونزی زندگی می کند. کمودور می تواند بسیار خطرناک باشد و یا یک حمله و گاز گرفتن عضوی از بدن قربانی تکیه ای از بدن را جدا کند. گونه ماده این جانور می تواند بدون جفت گیری تخم گذاری کند.

 

 

حلزون غول آسای آفریقایی
تمام تصورات خود را در مورد این موجود کوچک فراموش کنید. این خزنده بزرگ و ترسناک که بومی آفریقا است بزرگترین عضو در خانواده حلزون ها بوده و می تواند هم تخم گذاری کرده و هم جفت گیری کند. این خزنده غول پیکر در گذشته به خاطر استفاده از لاک موجود در پشتش به عنوان آتش دان شکار می شده است.

 

 

کوسه چین دار
این گونه بسیار نادر از کوسه توسط کارشناسان به عنوان یک فسیل زنده شناخته شده است. دلیل این نام گذاری این است که این جانور از دوران ماقبل تاریخ به این سو تغییر کمی داشته است و تقریبا شکل اولیه خود را حفظ کرده است. این گونه از کوسه به شکل مار ماهی بوده و دندان های بسیار تیزی دارد.

 

 

هزار پای صورتی
دیدن یک هزار پا به رنگ صورتی می تواند بسیار جالب و عجیب باشد. اما در همین حال باید به شما هشدار دهیم که این جانور می تواند بسیار خطرناک باشد. این هزار پا که در حالت بلوغ 3 سانتی متر طول دارد می تواند سم سیانید تولید کرده و آن را از دهانش پرتاب کند.

 

 

عروس دریایی فناناپذیر
این موجود سمی و در عین حال زیبا واقعا فناناپذیر به نظر می رسد. این جانور می تواند پس از رسیدن به بلوغ دوباره به دوران پیش از بلوغ باز گردد. در آزمایشات انجام شده بر روی این جانور مشخص شده است که این موجود زنده می تواند 100 درصد اندام خود را به حالت قبل بازگرداند. این قابلیت به همراه سمی بودن آن در خانواده جانوران بسیار جالب و البته بی نظیر است. البته باید از نزدیکی زیاد به این عروس دریایی به دلیل سمی بودن پرهیز کرد.

 

 

مار پرنده
نظر شما در مورد یک مار سمی که به نوعی قابلیت پرواز دارد چیست؟ این مار دارای سم است اما سم آن برای انسان کشنده نیست.
 این خزنده بسیار چابک معمولا بر روی شاخه درختان رفته و از آن آویزان می شود. مار پرنده سپس با حلقه کردن دم خود به دور شاخه و چند بار تکان دادن خود ، شتاب و نیروی لازم را به دست آورده و خود را پرتاب می کند. بر اساس محاسبات این خزنده می تواند تا 100 متر را هم در هوا طی کند.

 

 

 فرهنگی اجتماعی خانواده معراج

/ 0 نظر / 10 بازدید