بهترین رایانه برای کودکان !


 

 

 

 

 

 

 

متخصصان معتقدند وجود رایانه در منزل، کودک را نسبت به تکنولوژی روز باسواد‌تر می‌کند. بنابراین اگر قدرت خرید یک دستگاه رایانه را دارید – حتی دست دوم- دست به‌کار شوید.

فرهنگی اجتماعی خانواده به نقل از قدس انلاین به نقل از برترین ها: امروزه در تمام مدارس دست‌کم یک دستگاه رایانه وجود دارد و نظام آموزشی با تکنولوژی‌های پیشرفته درآمیخته است. این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته همه دانش‌آموزان با رایانه کار می‌کنند. سیاست‌های آموزشی ایجاب می‌کند که کودکان از سنین کم با رایانه و کار با آن آشنا شوند و شما هم در نقش پدر و مادر حتما وظیفه خود می‌دانید فرزندتان را در این مسیر جدید یاری کنید. اما پیش از تبلور حمایت‌های‌تان در قالب یک دستگاه رایانه چند صد هزار تومانی، بهتر است درباره این وسیله، نیازهای فرزندتان، تاثیر‌های رایانه و محدودیت‌های لازم برای آن به خوبی تحقیق کنید. در این راهنما لزوم داشتن رایانه شخصی کودکان را بررسی کرده‌ایم و در پایان پیشنهادهایی از انواع رایانه‌های موجود در بازار که برای بچه‌ها مناسبند، آورده‌ایم.


آیا لازم است برای فرزندم رایانه بخرم؟

متخصصان معتقدند وجود رایانه در منزل، کودک را نسبت به تکنولوژی روز باسواد‌تر می‌کند. بنابراین اگر قدرت خرید یک دستگاه رایانه را دارید – حتی دست دوم- دست به‌کار شوید. اگر هم هزینه تهیه رایانه نسبت به هزینه‌های خوراک، پوشاک و مسکن واقعا برای‌تان بالاست، به‌خاطر بسپارید اولین وظیفه شما این است که فرزندتان را با حداقل امکانات پرورش دهید و احساس عزت نفس را در او تقویت کنید. در این موارد می‌توانید از آشنایان یا اولیای مدرسه کمک بخواهید.


گران‌ترین و جدید‌ترین رایانه، بهترین نیست

اگر بودجه خرید رایانه را کنار گذاشته‌اید، لزومی ندارد جدید‌ترین و گران‌‌ترین مدل بازار را خریداری کنید. یادتان باشد در بازار، فروشنده به فکر منافع خودش است و هرچقدر هم پول‌تان زیاد باشد باز هم به شما می‌گوید: «با این پول‌ها که نمی‌شود سیستم خوب خرید!» قبل از رفتن به بازار فهرستی از قابلیت‌های مورد نیاز رایانه فرزندتان را یادداشت کنید و دستگاهی مطابق با همان ویژگی‌ها بخرید. اجازه ندهید فروشندگان برای‌تان تعیین تکلیف کنند.


آیا باید برای اتصال به اینترنت فیلتر نصب کنم؟

بنا به تلاش‌ها و قوانین جمهوری اسلامی ایران دسترسی به وب‌گاه‌های مستهجن برای فرزندتان غیر ممکن است. اما باز هم فضای مجازی برای کودکی چند ساله فضای پرخطری است که شما باید با حوصله و هوشمندانه در مورد این مسائل به فرزندتان هشدارهای لازم را بدهید. در بازار نرم‌افزارهای متعددی برای فیلتر کردن رایانه فرزندتان وجود دارد و با این برنامه‌ها می‌توانید تاریخچه مرورگر فرزندتان را جستجو کنید. به خاطر بسپارید نه تنها اینترنت بلکه برخی بازی‌ها، فیلم‌ها یا کارتون‌ها هم می‌توانند برای فرزندتان نامناسب باشند.


‌پیشگیری از جرایم

فضای مجازی ارتباطات مردمی را بسیار آسان کرده و در این میان مجرمان هم بیکار ننشسته‌اند؛ پیشنهاد می‌کنیم با ایجاد احساس امنیت و تقویت ارتباط عاطفی خود و فرزندتان از دلبسته شدن فرزندتان به این محیط پیشگیری کنید و به او بیاموزید در این محیط به هیچ وجه در مورد اطلاعات و اسرار خانوادگی با کسی صحبت نکند. اگرچه اتاق‌های گفتگو جای سرگرم‌کننده‌ای است اما مشکلات اجتماعی ناشی از ارتباطات ایجاد شده در این محیط‌ها بسیار جدی هستند. فرزندتان را با زبان خوش متقاعد کنید که هر کس ممکن است اطلاعات نادرستی از خود بگوید و سبب فریب دیگران شود.

 

فرهنگی اجتماعی خانواده معراج

/ 0 نظر / 9 بازدید